Že Dry Shower od Muc-Off má své kvality jsem si několikrát otestoval při běžných aktivitách u nás, ale na tu správnou příležitost jsem čekal. Nastala v srpnu při několikadenním přechodu Alp. Kdy jindy lépe prověřit funkčnost než v extrémních podmínkách s nastoupanými a vyklesanýma tisíci výškovými metry denně, s více jak 12 kilovým baťohem na zádech a bez možnosti řádné hygieny v rytmu zpotit, převléct a šup do spacáku a druhý den to samé jako přes kopírák.

Do mého batohu Corazonu Creek o objemu 70 litrů tedy jasně putovala 200ml lahvička Dry Showeru a pro jistotu male balení 15ks ubrousků Dirty Work . Jsem přesvědčený, že si užili skvělý výlet, ale i nám to stálo za to.

Po 4 hodinovém stoupání a téměř celodenním pochodu, kdy již podvečerní teploty klesaly k 10 stupňům Celsia a ty ranní se ve výškách nad 2000 m.n.m. blížily k nule, mě skutečna voda lákala pouze k uvaření čaje a vyčištění zubů.

Tak že pryč s lepivým potem a šup do suché sprchy od Muc-Off. Rychle do trenýrek, moc nešetřit a hlavně rychle od hlavy až k nohám než zmrznu. Nanesl jsem pěnu postupně na všechny části a vždy pečlivě rozetřel po pokožce, vlhká pěna a kokosová vůně byla cítit hned, ale ulepený jsme se cítil tak trošku pořád. Po 2-3 minutách jsem byl kompletně kokosový, už není proč otálet, jsem kompletně suše osprchován, ručník viditelně nepotřebuji, tak šup do čistého nočního termoprádla a čekej, co se bude dít. A hory divte se.

Ještě několik minut jsem cítil, že jsem se „suše osprchoval“, tak trošku lepivě a na mě až hodně kokosově, což souviselo zřejmě s tím, jak pěna Dry Showeru pracovala a vstřebávala se. Nakonec, řekl bych z ničeho nic, převážil pocit čistoty, po několikahodinovém pocení žádná známka, pokud odhlédnu od štiplavé vůně špinavého prádla. Kokosová vůně rovněž postupně ustoupila do mě příjemné podoby, což jsem přikládal tomu, jak aktivní složky Dry Showeru konají svoji práci.

Prakticky do 10 minut od aplikace jsem byl připraven čistý svěží a voňavý zalézt do spacáku.

Určitě není ani nezajímavá informace o spotřebě. Ve dvou jsme v průběhu 5 nocí mezi alpskými velikány spotřebovali cca 150ml, tedy asi 3/4 dvouset mililitrového obsahu.

Funkční ručník jsem díky funkčnímu Dry Shower skoro nepoužil a ubrousky Muc-Off Dirty Work našli nakonec uplatnění zejména při rychlé hygieně intimních míst a v rámci přesunů autem. Nicméně doporučuji, do auta se vždy vlezou a přináší jistý komfort navíc.

A hodnocení?

Obrovské nadšení a nečekané překvapení. Skutečně doporučuji všem příznivcům turistiky, horolezcům, sportovcům a cestovatelům všeho druhu

 

HALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testuHALBICH.cz / Muc-Off Dry Shower v alpském testu